OKRESNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ

7. PROSINCE 2011

Ve středu 7. prosince proběhl v krytém plaveckém bazénu v Klatovech Okresní přebor v plavání. Z naší školy se těchto závodů zúčastnilo celkem 17 závodníků. Závodilo se v různých věkových kategoriích:

Kategorie 1. - 3. třídy – 25 m VOLNÝ ZPŮSOB:

Barbora Rozárie BRŮHOVÁ i Adam ZÁMEČNÍK vybojovali hezké 6. místo. Kryštof ŽÁK a Kateřina KOSTKOVÁ doplavali shodně na 8. místě. Svým bojovným výkonem se umístili ve středu startovního pole.

Kategorie 4. - 5. třídy – 25 m VOLNÝ ZPŮSOB a 25 m PRSA:

Nejlépe si v této kategorii vedly Klára ŽÁKOVÁ a Eliška KRÝSLOVÁ, obě si vybojovaly krásné 4. místo ve svých disciplínách a tak zůstaly jen jeden stupínek pod medailovým umístěním. Eliška přidala ještě 5. místo v dalším plaveckém způsobu. Na 5. místě skončil i Adam JÍLEK. Dalšími našimi reprezentanty byli Zdeněk KREJČIŘÍK, Pavel FLOSMAN, Vojtěch Mazanec a Zuzana JOHÁNKOVÁ.
V posledním startu – štafetě 4 x 25 m VZ naši zazářili, všechny své soupeře přeplavali a získali pohár za 1. místo!!!! (ŽÁKOVÁ, FLOSMAN, JÍLEK, KRÝSLOVÁ). Všem děkujeme a GRATULUJEME!!!

Kategorie 6. - 7. třída:

Zde jsme měli pouze dva plavce Lucii MAREŠOVOU a Michala PIVOŇKU. Michal se na 50 m prsa umístil ve středu startovního pole. Lucka ve volném způsobu bojovala až do posledních metrů o bronz. Bohužel v závěru jí nestačily síly a obsadila ve finále krásné 4. místo.Lucka dále bojovala ve štafetě, kde společnými silami se železnorudskými plavci získali vynikající 2. místo.

Kategorie 8. - 9. třída:

I přes velkou konkurenci naši v této kategorii předvedli svými vynikajícími výkony, že v okrese umí vybojovat medaile: